Český svaz včelařů, z.s. OO Liberec
Vítejte…

na webu OO ČSV Liberec. Najdete tu informace o nás, o připravovaných akcích i o včelaření obecně a v naší galerii si můžete prohlédnout spousty fotek.
Níže se můžete přihlásit a následně všechny články komentovat.
Těšíme se na vaše názory a připomínky.

Kalendář
Prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Admin

Setkání včelařů Frýdlantska

ZO Frýdlant uspořádala s podporou města Frýdlant Setkání včelařů Frýdlantska, kterého se zúčasnili zástupci ZO působících na Frýdlantsku i zástupci včelařů z družebního Dolnoslezského Polského svazu včelařského, kteří vystoupili se svými velmi hodnotnými příspěvky.

Na setkání bylo několika včelařům předáno ocenění, proběhla i soutěž v poznávání medů, kulturní vložku předvedly děti z dětského domova, hrála hudba a vystoupil country soubor. Na setkání se všichni skvěle pobavili. Celý příspěvek

Dotace na podporu včelařství – vyhlášení

Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo vyhlášení dalšího kola příjmu žádostí o dotaci z Dotačního fondu Libereckého kraje, programu 8.3 Podpora včelařství. Žádosti je možné předkládat od 30. dubna 2018 do 25. května 2018 

 

Veškeré informace jsou k dispozici pod tímto odkazem:

https://dotace.kraj-lbc.cz/8-3-Podpora-vcelarstvi-r673223.htm

unnamed

 

 

Krajský úřad Libereckého kraje
U Jezu 642/2a  *  461 80  Liberec 2

Krajský den včely opět v Oldřichově v Hájích

Ochutnávka různých druhů medu, seznámení s dalšími včelími produkty, i s tím, co takové včelaření vlastně obnáší, možnost procházky po včelí naučné stezce, Včelí pohádka divadla Rolnička a řada dalšího bude na programu letošního Krajského dne včely a mladých včelařů.

Ten proběhne na tradičním místě v Ekocentru Oldřichov v Hájích v sobotu 11. června od 9.30 hod. do 15.00 hod.

„Včelařství je významné odvětví, které bezprostředně ovlivňuje zemědělskou produkci. Bez opylování by planě rostoucí i kulturní rostliny z výrazné části vymizely,“ uvedl Vladimír Davídek, předseda Okresní organizace Českého svazu včelařů Liberec, která je hlavním pořadatelem již dvanáctého ročníku této zajímavé akce.

„Den včely bude připraven nejen pro včelaře, ale i pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit příjemný den a poznat mnoho zajímavého ze života tohoto užitečného hmyzu. Pro děti bude připravena řada her a tvůrčích dílen. Včelaři si budou moci zakoupit včelařské vybavení. Dorazí i polský prodejce,“ doplnil Vladimír Davídek.

Akce, na kterou není třeba platit vstupné, je finančně podpořena z rozpočtu Libereckého kraje. Vedle kraje a včelařů se na přípravě akce podílí také Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIK).

Další informace najdete na www.strevlik.cz či www.ovcsvliberec.cz.

Download (PDF, 459KB)

Liberecký kraj vyhlásil granty pro včelaře

Na nové úly, včelstva, včelařské vybavení i opravy, rekonstrukce a stavby včelínů je možné opět žádat podporu z Dotačního fondu Libereckého kraje.

Podmínky programu jsou zveřejněny již nyní, příjem žádostí bude ale možný až od 25. března do 22. dubna 2016.

Dotace jsou poskytovány až do 70 % způsobilých nákladů projektu ve výši od 7.500,00 Kč do 50.000,00 Kč.

Není možné žádat na vybavení na zpracování medu a vosku. Je možné požádat o financování výdajů hrazených od ledna 2016 do září 2017.

Kompletní podmínky dotačního programu jsou k dispozici na http://zivotni-prostredi.kraj-lbc.cz/dotace/2016/program-83-podpora-vcelarstvi

 

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde